Polonya Çalışma Vizesi Başvuru Formu

Prosedürlere uygun olanlar Polonya çalışma vizesi başvurusu formu üzerinden D tipi olarak vizeye müracaat edebilir. T.C. vatandaşlarının vizeye dair:

  • 90 günden daha uzun kalma süresine karşılık başvurularını yapmaları beklenir.
  • Polonya’da işe kabul edilen ya da var olan işin Polonya’ya taşınması gibi beyanlar değerlendirmeye alınır.

Özellikle de ülkemizde çalışan ve bunun üzerine Polonya’dan iş teklifi alan vatandaşların şansı daha yüksek oluyor. Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları çalışma vizesine dair başvuru formunu dolduruyor ve gerekli evraklar ile müracaat ediyor.

Polonya Çalışma Vizesi Başvuru Formu Ücretsiz İndir

Tüm belgelerin öncesinde online olarak başvuru formu temin edilir ve bilgilerinizi sıralamanız beklenir. Polonya çalışma vizesi başvuru formu ücretsiz indir olanaklarından faydalanarak elde edersiniz. Adı üstünde:

  • Online olarak hızlı linklerin veya butonların üstüne tıklayarak ulaşabilirsiniz.
  • Ücretsiz olan PDF dosyasının cihaza yüklenmesi birkaç dakika sürecektir.

Bu adımlar ile birkaç sayfadan oluşan başvuru formunu açabilirsiniz. Formda talep edilen bilgiler boş alanlar ile paylaşılır. Geriye tüm bu boş alanların doldurulması kalır.

Polonya Çalışma Vizesi Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Ulusal vize başvuru formu hem oturma hem de çalışma iznine dair zorunlu koşulmuştur. Polonya çalışma vizesi başvuru formu nasıl doldurulur öğrenenlerin önceliği bilgilerini paylaşmak ve arkasından belgelerini hazırlamak olmalıdır.

Dikkatlice ve okunaklı olacak şekilde doldurulması önem arz ediyor. Mutlaka güncel tarih belirtmeli ve imza atmış olmalısınız. Aynı zamanda girilen bilgiler göndereceğiniz belgelerde olan bilgiler ile aynı ise onay alabilirsiniz.

Polonya Çalışma Vizesi İçin Nereye Başvurulur?

Polonya çalışma vizesi başvuru formu ile belgelerin toplanması adına tarafımızla iletişime geçenler herhangi bir aksaklık yaşamayacaktır. Her biri dosyalar halinde yetkili bölgelere ulaştırılacaktır. Polonya İstanbul Başkonsolosluğu ve Polonya Ankara Büyükelçiliği üzerinden taleplerinize yanıt verilecektir.

Polonya Çalışma Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır?

Vize başvurusundan sonra gelen 15 iş günü dikkate alınır. Ancak detaylı incelemelere ve ek belgelere karşı bu süre 30 güne kadar çıkabilir. Bunun için seyahat planlarınızdan ortalama 30 gün öncesinde D tipi vizeye başvurulması uygun olacaktır.

Menü
Acil Vize